Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
17-08-2021

/  28. KRAKOWSKIE MIODOBRANIE


Ze względu na utrzymującą się sytuację związaną z pandemią COVID-19 Zarząd Zrzeszenia wraz z Komitetem Organizacyjnym 28 Krakowskiego Miodobrania, podjął decyzję, że i w tym roku Miodobranie nie odbędzie się w tradycyjnej formie na Placu Wolnica lecz podobnie jak w roku ubiegłym w skromnej i po części wirtualnej formie.

PROGRAM ŚWIĘTA:

KRWIOBRANIE!
30 sierpnia – 3 września
poniedziałek - piątek
akcja krwiodawstwa

Osoby zainteresowane mogą oddać krew w dowolnym miejscu w Polsce i wziąć udział w losowaniu wspaniałej nagrody. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zdjęcie z punktu krwiodawstwa z uwiecznionym momentem oddawania krwi i zamieścić je na FB pod postem związanym z Krwiobraniem.

Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage Miodobrania na facebooku.


DNI OTWARTE W PASIEKACH
4 września - sobota

Zachęcamy do zorganizowania w ramach Miodobrania dni otwartych drzwi w swoich pasiekach. Wszystkich prosimy o przesyłanie zgłoszeń w treści maila bezpośrednio do kol. Andrzeja Kuliga teletech.ak@op.pl.

Należy podać nazwę pasieki, adres (lub pinezkę), zdjęcie oraz krótki opis wydarzeń w ramach dni otwartych np. degustacja miodu, prezentacja stroju pszczelarskiego, wizyta u pszczół, sprzedaż produktów pszczelich itp.
Inwencja twórcza należy do Was.

Dni otwartych drzwi w pasiekach pod patronatem Zrzeszenia mają zastąpić m in. kiermasz produktów pszczelich, który zazwyczaj odbywa się na Placu Wolnica w trakcie Miodobrania, oraz umożliwić utrzymanie kontaktu z naszymi klientami.

Informację o pasiekach, które w dniu 4 września będą zapraszać gości zamieścimy na stronie Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich w zakładce Krakowskie Miodobranie oraz na naszym fanpagu.

MSZA ŚWIĘTA
PASOWANIE NOWYCH CZŁONKÓW ZPK
5 września - niedziela

11:00
Msza Święta Pszczelarska w Bazylice Bożego Ciała
Zapraszamy wszystkich członków Zrzeszenia do uczestnictwa.

13:00 - 14:30
Sadzenie drzewa miodobraniowego i pasowanie pszczelarzy
na krakowskich plantach. Na pamiątkę Miodobrania posadzimy lipę drobnolistną i przyjmiemy w poczet naszych członków 26 nowych pszczelarek i pszczelarzy.
Zaczynamy o godzinie 13.00 na Skwerze im. Zbigniewa Wodeckiego na Plantach na wysokości ulicy Ludwika Zamenhofa.
 
powrót