Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich
11-10-2021

/  Zmarł Prezes Edward Kolarski


Przepełnieni ogromnym smutkiem, ale i pełni wdzięczności za Jego długie i dobre życie zawiadamiamy, że 10 października odszedł na wieczne pasieczysko skończywszy 91 lat śp. Edward Kolarski - mistrz pszczelarski, mentor wielu krakowskich pszczelarzy, Prezes a ostatnio Honorowy Prezes Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich.

Przewodniczył naszej organizacji przez 41 lat, nieprzerwanie w latach 1970-2011 pełniąc funkcję Prezesa najpierw Koła Pszczelarzy Kraków Śródmieście i Krowodrza, a następnie Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich. Za społeczną działalność na rzecz krakowskiego, małopolskiego i polskiego pszczelarstwa został odznaczony licznymi odznaczeniami miejskimi, regionalnymi, resortowymi, państwowymi i związkowymi. Został  wyróżniony najwyższym odznaczeniem Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie, a mianowicie Statuetką im. Ks. dr. Jana Dzierżona.

W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako ten, który najpierw wprowadzał w tajniki pszczelarstwa, a następnie prowadził po jego meandrach. Wskazywał drogę, kiedy mieliśmy wątpliwości zarówno pszczelarskie jak i związkowe. Zdeponował w nas swoją wiedzę i umiejętności pszczelarskie, które teraz, gdy Jego już nie ma wśród nas wykorzystamy na rzecz rozwoju pszczelarstwa. W ten sposób pamięć o nim będzie zachowana przez wiele lat.

Uroczystości pogrzebowe śp. Edwarda Kolarskiego rozpoczną się Mszą św. w Kościele pw. Narodzenia świętego Jana Chrzciciela w Korzkwi (ul. Jana Chrzciciela 11) o godz. 15 w czwartek (14.10.2021), następnie odprowadzimy zmarłego na cmentarz parafialny.
 
powrót