Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich

/  Co przed nami

24. Krakowskie Miodobranie tradycyjnie odbędzie się w pierwszy weekend września (1-3 września 2017 roku) na Placu Wolnica. Już dziś aktywnie pracujemy nad programem imprezy, aby zainteresować losem pszczół większą liczbę mieszkańców Krakowa, turystów i przedstawicieli instytucji. Naszym głównym celem jest uświadomienie, jak ważną rolę pełnią pszczoły w naszym codziennym życiu, ekosystemie – jak wiele im zawdzięczamy. Istotne jest również podkreślenie wartości miodu w naszej diecie jako środka spożywczego o szczególnych walorach zarówno smakowych, jak i prozdrowotnych. Chcemy podzielić się radością z naszej pracy pszczelarskiej i zarazić miłością do naszych pracowitych pszczółek.

Dla pszczelarzy „Krakowskie Miodobranie” to okazja do wymiany doświadczeń, konstruktywnych dyskusji oraz poznania nowinek w prowadzeniu pasiek i sprzęcie pszczelarskim na stoiskach naszych partnerów.

Dla odwiedzających – zdobycie pysznych miodów, pyłku, zdrowej żywności oraz wiedzy na temat pszczół, pszczelich produktów i pracy pszczelarzy.
Wszystkie instytucje, przedsiębiorstwa i osoby prywatne, które mają pomysł i chcą wzbogacić nasze wydarzenie – serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Zrzeszeniem.